Jak správně změřit rozměr záclon


Výška záclony:

- výšku určíte změřením vzdálenosti od garnýže nebo kolejničky po okraj parapety nebo po podlahu. Záclony a závěsy by měly být cca 3 cm nad podlahou.

Šířka záclony:

- záclona by měla být podle správnosti na celé garnýže nebo kolejničkový systému, ne jen na okně, proto je třeba změřit přesný rozměr garnýže nebo kolejničky a vynásobit 2. To znamená, pokud máte garnýže v šířce 300cm je nutno zakoupit 600cm materiálu z důvodu našívání řasící pásky , která se standardně stahuje na polovinu.

Šití záclon:

- na naší webové stránce se můžete setkat s klasickými záclonami, kde jsou rozměry uvedeny před nařasením a tam je třeba zakoupit jednou takovou šířku než máte garnýž. Záclona Vám přijde obšitá nebo olemovaná a našitá na řasící pásce.

- v druhém případě máme hotové modely, které jsou přesně naskládané a napevno našité na tunelové pásce (průměr tyče max. 3cm). Zde je třeba uvádět přesný rozměr garnýže.

Tunelova paska

Tunelová paska - max 3 cm

Údržba záclon:

- záclony bílé voálové pereme maximálně na teplotě 30 ° C, ručně vyždímat, nepoužívat aviváž ani jiná změkčovadla

- záclony barevné a malované prát a ždímat jen ručně

- záclony prát jen samostatně

- záclony je nejlepší zavěsit ještě vlhký a tím Vám odpadne práce se žehlením. Pokud se však rozhodnete záclony přežehlit, třeba zvolit nejnižší teplotu